page-header

Tkaniny

Tkanina Tapicerska (meblowa, obiciowa) – ze względu na ogromną różnicę faktur ma różną budowę i sposób jej produkcji .

U nas ciągle poszerzamy naszą ofertę tkanin tapicerskich . Tkaniny dekoracyjne to jedno a drugie to wybór tkanin obiciowych. To często wybór na lata. Mało z nas stać na to, aby swoją kanapę ubierać w tkaninę co sezon. Dlatego staramy się pomóc przy trudnym wyborze i opowiedzieć o zaletach i wadach poszczególnych tkanin.

Dostępne tkaniny:

 • Obiciowe
   • Żakard, gobelin
   • Plecionki
   • Wzory design
   • Monokolory, gładkie
   • Tkaniny łatwoczyszczące
   • Outdoor
 • Materacowe
 • Podbiciowe

Jedną z najstarszych tkanin obiciowych dostępnych to gobelin.
Gobelin tkanina meblowa ,dekoracyjna tego typu jest gównie o skromnych motywach geometrycznych, roślinnych, heraldycznych

Żakard wzorzysty, elegancki materiał o dzianinowym splocie, tkanina żakardowa wykorzystywana głównie do produkcji mebli stylowych. Żakard charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Stosowana również jako element do dekoracji wnętrz: poduszki, klosze do lamp itp.

Tkaniny monokolory obecnie jest trend by większe kanapy, sofy , narożniki tapicerować bezpiecznie jednym kolorem ewentualnie z niewielkim zaznaczeniem struktury tkaniny. Tkanin jednokolorowych to 80% kolekcji jest właśnie w tej grupie tkanin tapicerskich. Tkaniny jednokolorowe przeplatają się od stonowanych delikatnych kolorów do bardzo zdecydowanych. Część tych tkanin mamy dostępnych już od ręki. Staramy się sprostać ówczesnym trendom dlatego pełną ofertę możemy zrealizować w ciągu kilku dni od Państwa zamówienia.

Tkaniny łatwoczyszczące to seria tkanin pokrytych apreturą , które chronią włókna tkanin przed wchłonięciem zabrudzeń. Tkaniny wyprodukowane w takiej technologii charakteryzuje niezwykła łatwość usuwania nawet najbardziej uporczywych plam. Plamy po kawie, czekoladzie, dziecięcych pisakach, a nawet brudnych łapach waszych pupili nie stanowią żadnego zagrożenia dla waszych mebli. Obecnie duża część tkanin tapicerskich jest właśnie w tej grupie.

Ekoskóra, zwana również skórą syntetyczną, czy sztuczną skórą to materiał, który wygląda jak skóra, jednak nie nią nie jest. Ekoskóry stworzone są z wytrzymałego poliuretanu i ekologicznej bawełny, dzięki czemu są idealną alternatywą dla prawdziwych skór. Również wyposażanie medyczne takie, jak fotele dentystyczne, czy stoły do masażu są bardziej trwałe jeśli są wykonane z syntetycznej skóry. Takie elementy wyposażenia powinny być regularnie dezynfekowane, najczęściej środkami o na bazie rozpuszczalników. Działanie tych specyfików na skórę naturalną prowadzi do rozpuszczania górnej warstwy koloru i w efekcie wysuszenia skóry naturalnej. Skóra sztuczna jest odporna na działanie środków chemicznych.

Znajdują one zastosowanie w naszych domach, restauracjach, barach, hotelach oraz innych miejscach prywatnych, bądź użyteczności publicznej.

Duży wybór kolorów, struktur (tłoczenia – moletu), rodzaju wykończenia powierzchni, a także nośników wpływa na szerokie zastosowanie w tej części gałęzi meblarskiej.