page-header

Włókniny

Włókniny wysokopuszyste wykorzystywane są w przemyśle meblowym jako warstwy wyściełająco – zmiękczające w meblach tapicerowanych i materacach.
Wytwarzane  z włókien poliestrowych nadają meblom tapicerowanym miękkość i puszystość podnosząc komfort użytkowania. Włókniny meblarskie są stosowane nie tylko w meblach tapicerowanych, ale także ogrodowych ze względu na odprowadzanie wody.

Filc tapicerski
Obecnie w sprzedaży posiadamy filc 700g/m2 szerokość 200 cm.

Filc Tapicerski stosowany jako warstwa wewnętrzna w meblach tapicerowanych jak i materacach. Filc jest sztywny, dzięki czemu nie rozciąga się i nie ulega deformacji.

Filc  jest materiałem o bardzo szerokich możliwościach zastosowania. Wykorzystywany jest między innymi: w tapicerce meblowej (nakładka na sprężyny, podkład pod materac), tapicerce samochodowej (wygłuszanie i ocieplanie wnętrza kabiny lub części załadunkowej), jako tapicerska włóknina podkładowa oraz jako podkład pod meble. Stosowany jest także, jako element ochronny w budownictwie mieszkaniowym, przy pracach malarskich. Może on zostać wykorzystany do wszystkiego, co wymaga uszczelnienia, izolowania, odporności termicznej, tłumienia, zapobiegania ślizganiu.

Włóknina polipropylenowa często nazywana: flizelina, wigolen lub wigofil.
W sprzedaży posiadamy włókninę 15g/m2 i 80g/ m2 szerokości 1,6 metra w kolorach biały, beż, szary , czarny.
Tkanina ta doskonale przepuszcza powietrze jest wytrzymała na rozciąganie i rozrywanie.
Zastosowanie głównie w przemyśle meblarskim jako tkanina obiciowa niewidocznych elementów mebli, warstwa poślizgowa pomiędzy pianką tapicerską, a tkaniną obiciową, ułatwiająca nasunięcie pokrowca. Stosowany jako materiał podszewkowy.
Wigofil można także zastosować jako materiał na różne pokrowce, torby reklamowe jak i w ogrodnictwie jako tkanina okrywowa.